Magnetický lapač kovového otěru

01.02.2023

Díky magnetu z neodymu dokáže zachytit veškeré kovové mikročástice a špony. Chrání tak před nenávratným poškozením vysokotlaké čerpadlo a vstřikovače.  Díky magnetu z neodymu dokáže zachytit veškeré kovové mikročástice a špony. Chrání tak palivový systém před nenávratným poškozením. MPM Catcher se skládá z vnějšího pláště, lapače a magnetu z neodymu. Lapač ve svém vnitřním plášti ukrývá zdrsněnou šnekovou spirálu, v jejímž středu se nachází úložiště s magnetem a záchytné kapsy na kovové špony. Průtokem po spirálle se nafta nebo olej zpomaluje, prodlužuje se kontakt s magnetem a dociluju se maximálního filtračního efektu.

MPM Catcher se zapojuje do palivového okruhu před palivový filtr. Uchycení filtru je variabilní dle modelu automobilu, lze použít různé druhy svorek a fixace volně dostupných v obchodech nebo v našem eshopu. Důležité je MPM Catcher instalovat ve vzdálenosti nejméně 30 cm od řídící jednotky a ve správném směru toku nafty.

Na obou koncích lapače jsou umístěny otvory pro napojení na palivový systém. Veškeré palivo, které cirkuluje v palivovém systému, tak projde skrze MPM Catcher. Magnet v lapači pochytá veškeré mikroskopické kovové částice, které dále nekolují v systému a svým otěrem v soustavě nevytváří další kovové částice. Tím MPM Catcher chrání palivový systém před poškozením.

Nově v prodeji na našem e-shopu